Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tyulenovo (BG) - Sambata 01.07.2017

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Tyulenovo (BG) - Sambata 01.07.2017

Salutare. Discutand cu cativa baieti, ne-am gandit sa facem o balaceala la Tyulenovo in Bulgaria Sambata, pe 01.07.2017. Din cate stiu, acolo ar exista si un centru, insa nu cunosc detalii. Noi plecam toti cu echipament propriu, si eventual am putea umple buteliile acolo pentru o a 2-a scufundare. Se arata dineva interesat ? Eu sunt singur in masina (inca nu stiu daca vrea sa vina si sotia), si as mai avea locuri din Constanta. Ape limpezi !

Salut. Poseidon Diving Center. Damian Damianov. http://bulgaria-diving.com/?page_id=19&lang=ro Ai numarul pe site, deobicei este tota vara acolo. Suna-l. Daca nu, poti incarca butelii in Vama Veche. Nu sunt decat vreo 30 km intre Tyu si Vama.

Comment

Salut. Nu stiu daca se justifica 60 km dus-intors + trecut granita pentru incarcarea buteliilor. Cred ca mai bine plecam cu cate 2 incarcate la noi. Oricum, sansele ca centrul sa fie deschis sunt mari, mai ales fiind Sambata. Momentan suntem 6 insi care mergem sigur. Lista este inca deschisa

Comment

Mai bine il suni... Este un "altfel" de divecenter. O sa te convingi. Sunt 90% sanse sa fie acolo. Insa, acolo este un "one man show". Deci sansele sa nu fie acolo nu sunt chiar neglijabile.

Comment

Pentru cei ce vor sa vada ce au ratat, am facut un scurt montaj. Va enumar ce ati pierdut :

- Apa CRISTAL cu vizibilitate >10m.
          - Temperatura 14 grade la suprafata, sub 10 grade la -9m (da, in Iulie ...)
          - Fauna putina, dar pietre si alge foarte interesante.

Hey check out this video I made with Quik: https://quik.gopro.com/v/VEFJEC7rjE/

Comment

Bravo,
            daca anuntai mai din timp veneam si eu.
            In perioada 3 Iulie - 21 Iulie ma relochez in vama Veche si am tot echipamentul cu mine , asa ca ssuht disponibil oricand .
            P.S. acum 2 saptamani am intrat la ''Motoare'' la Tyulenovo, temp apa la suprafata 16-17 C dar la 5m = 8C

Comment

P.S. ai incarcat buteliile la Damian ?

Comment

Salutare. Da, la Damian am incarcat buteliile. Mai mult decat atat, eu am purtat costumul lui pentru ca pe al meu mi-l uitasem la Eforie ca un baiat destept ce sunt ...
                "Motoare" ??? Detaliaza...suna interesant ...

Mai din timp nu puteam anunta pentru ca in ziua in care am postat, ne-am si hotarat. Este atat de aproape Tyulenovo incat putem merge oricand ... timp sa avem ...

Later edit : posibil sambata care vine sa mergem din nou. Postez daca se hotaraste ceva.
                Last edited by Phazer; 02-07-17, 22:16.

Comment

just call me !

Comment

ai mesaj cu tel' meu in privat

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 262 at 17:17 on 16-06-16.

No user is online now.
                    Working...
                    X