Announcement

Collapse
No announcement yet.

Caut buddy din Constanta sau imprejurimi

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Caut buddy din Constanta sau imprejurimi

Proaspat absolvent de OW, inarmat cu echipament si mult entuziasm, caut buddy din Constanta/imprejurimi. Am in plan sa epuizez cat mai multe locatii accesibile pentru OW de pe litoralul Marii Negre, si pentru asta, trebuie sa am si cu cine.
    Programul meu de lucru este L-V 9-17. Restul timpului liber voi incerca sa il dedic cat de mult se poate pentru scuba (am si sotie si copil mic, deci cu limita). Posed auto break numai bun pentru carat echipament si butelii. Ape limpezi !

Mda... forumul cam lancezeste. Daca imi permiti un sfat, cand ai chef sa faci o scufundare, du-te la un dive center. De numarul lor nu te poti plange in Constanta. Iti gasesti usor un buddy de ocazie. Cu timpul, o sa-i gasesti si pe cei permanenti.

Comment

Pai cu putin noroc, poate reusim sa il resuscitam. Am observat si eu ca anii lui de glorie au fost 2011-2014. Dupa ce o sa imi cumpar butelia mea, poate o sa am mai mult curaj sa abordez mai multa lume. Momentan sunt relativ legat de Nemo si buddy-ul meu temporar este Zapis, dar cand nu este la centru cu cursantii, este la munca. Eu vreau sa bat tot litoralul ...

Comment

Da-mi voie sa te intreb ceva. De ce ai facut cursul? De ce nu te-ai limitat la scufundari DSD sau snorkeling? Dupa mine, motivul pentru care ar vrea cineva sa devina scafandrul brevetat, este unul singur - independenta. Tu l-ai absolvit. Din cate il cunosc eu pe Ilie, nu ti-ar fi acordat brevetul daca nu ar fi considerat ca poti fi independent. Niciun instructor NAUI nu ti l-ar fi acordat. Sa stii ca este bine ca nu esti over confident. Insa, parerea mea este ca exagerezi. Du-te si scufunda-te.

Comment

Ca sa fiu sincer, exact independenta am vrut sa mi-o castig, dar de frica de a nu da nastere unor polemici aici pe forum, nu am vrut sa dau impresia ca as vrea sa ma scufund fara buddy, chiar daca ma simt capabil, si sunt un om cumpatat care isi cunoaste foarte bine limitele. Presupun ca intentia de a-mi cumpara butelie m-a dat de gol. Oricum, am observat ca in afara epavelor, nu exista locatii de scufundare in Marea Neagra unde ai ce vedea mai jos de 7-8 m, iar la adancimea asta, orice problema ar putea aparea, exista varianta "țuşti" la suprafata. Pe de alta parte, in virtutea unor viitoare excursii de scuba in afara tarii, vreau sa acumulez si ceva dive-uri semnate in logbook. Oricum, practic ceea ce se poate face in Marea Neagra (din nou, exceptand epavele) este un fel de snorkeling pe la fund cu butelie ... Multumesc pentru confidence boost, si ape limpezi !

Comment

Buna, uite nr meu de tel 0734534017 ma suni shi ne organizam. O zii buna tuturor.Am eu ce iti lipseste.

Comment

Am uitat sa precizez, eu fac sccufundari de placere fara interese pecuniare.Ape limpezi

Comment

Scufunda-te cu buddy, capata experienta si dupa ce loghezi cateva sute de scufundari in diverse medii si conditii, atunci poti sa explorezi (controlat) adancurile marii si "solo".
                Ape linistite!

Comment

Solo oricum nu m-as scufunda la adancimi mai mari de 4-5m, adancimi la care de altfel m-am scufundat si in apnee pe vremea cand faceam doar snorkeling. Thread-ul asta l-am deschis tocmai in ideea de a cauta buddy, dar nu prea se arata nimeni. Am facut o scufundare cu @colman ieri la Cazino, insa peste putin timp nu va mai fi in tara. Pana atunci, o sa tot frecventez centrele de scufundari. @omnismares daca ai cursanti la OW din Constanta care sunt in cautare ca si mine, spune-le ca e un diliu pe forum care vrea sa stea toata vara in apa si nu are cu cine. Drumurile cu masina le dau eu si ii car pe tot litoralul ).

Comment

Notat Trimite-mi te rog un email la: info [ at ] T101.ro si aranjam sa te facem muratura in vara asta

Comment

Costa, ca sa nu se inteleaga gresit. Eu am vorbit de independenta, nu de solitarism. Pe bune, cum sa recomand cuiva cu mai putin de 10 scufundari sa o faca solo.

Comment

@Phazer: "orice problema ar putea aparea, exista varianta "țuşti" la suprafata" - la asta mai bine nu te gandesti ca varianta. Acel "tzusti" poate sa fie foarte complicat.

Comment

Salut,
                          sunt disponibil vara asta - AOW disponibil si pentru snorkeleala .
                          intre 3 si 21 iulie sunt locat in Vama Veche

suna-ma laa 0741207070

Comment

Notat. Nr meu : 0753098078 - Raul

Comment

Sunt din Constanta ... Ioan 0766469431. In general am program flexibil si merg regulat la scufundari . Astazi daca e cineva interesat in jur de ora 14-15 o sa fac o scufundare la Cazinou ca apa arata incredibil de linistita si clara.

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 64 at 17:44 on 26-10-17.

No user is online now.
                              Working...
                              X