Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sfaturi.

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Sfaturi.

Salut forum! Am si eu cāteva intrebari
    In septembrie, am terminat niste cursuri de Open Water. Stiu ca este doar un inceput, dar vreau sa ajung un technical diver. As dori cateva sfaturi si avantaje dar si dezavantaje despre technical diving. Apropo, sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce liceu m-as putea duce, care ar avea la baza technical diving-ul sau cel putin scuba diving-ul. *sunt din Constanta*, daca imi puteti spune si un liceu adecvat ar fi perfect. Multumesc!

Cred ca faci o confuzie. Ma rog, nu esti singurul. Technical Diver nu inseamna Comercial Diver. Technical Diver este nivelul superior al scufundarilor pentru amatori (recreationale). Nu iti pot da sfaturi cu privire la activitatea de scufundari comerciale.

Comment

Salut,

Esti inca la inceput, deci confuzia este de inteles.
      Termina un liceu tehnic, invata bine, munceste si cu banii castigati si stransi vei putea urma apoi cursuri de scafandri comerciali, daca asta vrei sa faci.
      Aceste cursuri sunt de durata medie ca timp de desfasurare (de la 2 la 4..5 luni) dar necesita o mare investitie financiara, emotionala si intelectuala.

Ai aici un link cu cateva informatii despre cateva ramuri ale scufundarilor:
      https://www.t101.ro/blog/scafandru-m...ne-i-mai-tare/

Bafta!

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 51 at 23:06 on 17-10-17.

No user is online now.
      Working...
      X