Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tank sub apa in Costinesti

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Tank sub apa in Costinesti

Azi am aflat de la ceva pescari batrani cum ca ar fi un tank sub apa in Costinesti undeva intre discoteca tineretului si epava, percari spun ca a fost gasit de scafandri acum 10-12ani si ca de ceva timp e acoperit de nisip... Ma gandesc ca poate dupa ce furtuni au fost iarna o fi iesit de sub nisip...
    A mai auzit cineva de chestia asta si/sau poate chiar sunt pe forum scafandri care l-au descoperit ?

interesant

Comment

tank adica la fel ca in "tanc cu tun, turela, senile si posibil obuze"?

Comment

Nu stiu nici eu sigur ieri am aflat de la pescari stiu locul pe unde ar trebui sa fie asta daca nu e acoperit de nisip. Pe de alta parte azi am vb cu Doru Prundeanu.. el face scufundari in Costinesti de peste 50 de ani si a zis ca el nu l-a vazut niciodata dar posibililitatea e foarte mare sa fie acolo... zicea ca in trecut aici a fost un depozit de tankuri al rusilor. Azi am mai tras de limba unul din pescari si si-a amintit ca scafandrul de l-a gasit atunci ar fi din Mangalia. Mai mult nu stiu momentan... o sa mai intreb si o sa incerc sa-l caut cand s-o mai incalzi apa.

Comment

poate imi dai pe privat o adresa de messenger unde putem discuta

Comment

Stati linistiti, a fost o gluma facuta acum vreo 15-17 ani in urma cand plecasem cu niste prieteni pintre care si Petrica Strugariu(din Mangalia) sa vanam ceva calcani!
            Pescarii care ne-au vazut si invidiosi pe faptul ca am scos 2 exemplare maricele,au zis ca ne pot lua la misto prin faptul ca ar fi scos marea ceva mine in zona si ca ar fi periculos sa ne scufundam asa ca raspunsul nostru a fost ca mine nu am vazut dar am dat de un tank! Am fost atat de convingatori ,Petrica in special,incat au cerut date despre amplasament iar acesta le-a dat in gluma cea mai serioasa!

Comment

LOL, in cazul asta gluma voastra a prins bine rau ca unu din ei s-a jurat ca a vazut si poze cu tankul despre care era vorba...

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 528 at 11:14 on 03-09-19.

No user is online now.
              Working...
              X