Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zakynthos

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sunt super ok cei de la Turtle beach iar despre Stefan ce sa zic PROFI.Eu am avut de ales intre ei si celalalt centru (Nero-Sport) din Keri (sunt tot nemti) si nu am regretat nici o clipa alegerea facuta.Despre cei din St Nicholas nu stiu nimic (am stat in Limni Keri)deci foarte aproape de centru de scufundari si sincer si daca stateam in St Nicholas tot pe mana celor de la Turtel beach mergeam.Marea majoritate a locurilor de scufundare sunt in zona Keri si numai daca te gandesti cat faci cu barca (zodiacul celor de din St Nicholas) si daca mai prinzi si un pic de valuri e o ''placere".Ape limpezi.

Comment

As mai adauga o informatie obtinuta recent, poate mai sunt si alti ca mine (scufundatori de ocazie la care asigurarea DAN nu e foarte rentabila ). Cei de la diving-center-turtle-beach.com au o asigurarea DAN de group/club care acopera pe toti cei care se scufunda cu ei. Daca asa e la toate centrele, apasti butonul ignore

Comment

Luni ne-am intors din Zakynthos si pot spune ca am fost foarte placut impresionat de cei de la Turtle Beach Dive Center.
        Sunt primi la care apelez dupa curs si nu stiu cum e in alte locuri, dar aici in momentul in care am ajuns, toata lumea stia cine sunt, ce doresc si la ce nivel sunt - deci comunicarea functioneaza bine de tot la ei. Mie cel putin acest lucru mi-a dat o stare de confort.
        Pe usa era afisata o lista cu participantii la fiecare scufundare si fiecare avea o cutie cu numele pregatit pentru asi pastra echipamentul. Cutiile impreuna cu buteliile numerotate au fost incarcate intr-o dubita cam veche - insa asta nu conteaza deoarece dubita este folosita doar pentru a duce buteliile si restul echipamentului la barca (la ~300m). Dupa o scurta plimbare pana la barca, toata lumea a ajutat la transferul echipamentului pe barca, unde fiecare avea locul prestabilit.
        Dupa un drum de ~30 min, cu prima ocazie am facut o scufundare la Keri Cave 2 si a doua data la Cave Tunnel. Pana sa ajungem la locul de scufundare, a fost prezentat locul de scufundare, adancimi, repere si am fost repartizati pe grupe. Eu am fost ambele dati cu Sabine si am fost foarte multumit.
        Viata marina nu e abundenta, insa am vazut 2 caracatite, 2 tipari, un (nu stiu pe romana) peacock worm marisor, un peste scorpion si 2 fireworm. Mai erau si alti pesti insa aceeia mi s-au parut deja obisnuiti dupa episoadele de snorkeling facute anterior, unde am gasit si o stea de mare destul de mare. Sunt sigur ca au fost si alte lucruri/vietuitoare pe langa care am trecut deoarece nu le cunosc si eram ocupat cu "ale mele", insa la a 2a scufundare o plansa cu vietuitorele pe care le putem intalni in Mediteraneana, afisata la centrul de scufundari m-a ajutat destul de mult.
        In concluzie m-as mai intoarce in Zakynthos pentru scufundari in pesteri si as apela din nou la acelasi centru.

Comment

Eu am facut OWD-ul in 2009 la Diver's Paradise (http://www.diversparadise.gr/content/school).
          Fanis, patronul, e foarte OK. Recomand

Comment

in 26.08.2014 merg in zakinthos,vreau sa fac vreo 5-6 scufundari ,am vorbit cu cei de la turtle beach center,st.nicholas nu mi-au raspuns la email. revin cu impresii si poze

Comment

Salutare, peste 2 saptamani urmeaza sa plec in Zakynthos in concediu si i-am contactat pe cei de la Diving Center Turtle Beach pe adresa de email de la Contact (info@keritravel.gr). Am trimis mailul acum 3 zile si nu mi-au raspuns, Din cate am vazut din review-rile voastre, ei sunt destul de prompti si prietenosi si ma gandesc ca poate adresa de email nu este valida. Aveti cumva o alta adresa de email a lor? Voi cum anume ati comunicat cu ei?

Comment

Mike Gallatley. e boss la turtle beach

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 64 at 17:44 on 26-10-17.

No user is online now.
                Working...
                X