Announcement

Collapse
No announcement yet.

UAE - Dubai

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• UAE - Dubai

Scufundari organizate de Al Boom Diving magazinul din Dubai (http://www.alboomdiving.com/)

I-am luat la intimplare de pe net, dar am avut noroc sa dau de niste baieti extraordinari, organizare exemplara din toate punctele de vedere.

Am mers la o scufundare de noapte in timpul saptaminii.

Costul scufundarii....gratis....pentru ca am venit cu "canister light" si cei de la Dive Shop nu vazusera una pina atunci si erau toti curiosi sa vada daca chiar face lumina si concluzia a fost ca da, face lumina destula incit sa faca restul lanternelor sa para stinse si am fost cu canister light ala mai mic de 35W HID care il folosesc in calatorii....

Scufundare in sine e de la mal. Vizibilitatea varibila dar nu mai mult de 3-4m. Foarte multe impuritati plutesc in apa ceea ce e cumva de asteptat tinind cont de constructiile din zona. Ceva corali cam obositi, ceva pesti, nimic extraordinar oricum temperatura apei e de 30 grade Celsius.

Am facut 4 poze si un film scurt in rest mi-am vazut de scufundare intr-o relaxare si liniste totala....

Citeva poze aici:
    http://picasaweb.google.com/adrian.p...eat=directlink

Locatia aici:

PS: Am avut planificate si doua scufundari la epave care se anuntau foare promitatoare dar barca a primit interdictie de a parasi portul de la paza de coasta chiar in ultima clipa cind eram toti echipati...Locatia Jebel Ali.
    Costul a doua scufundari la epave: 300 AED (aprox 55 EUR)
    Am primit banii inapoi fara discutii asa ca un Dive Shop de nota 10 pina la sirsit.
    Last edited by ninjutzu; 29-11-09, 20:56.

Salutari!
    Sunt curios daca mai sunt romani in UAE, pasionati de scufundari. Eu stau in Abu Dhabi si ar fi interesant sa mai intalnesc conationali pentru scufundari.
    La multi ani!!!

Comment

Chiar in Abu Dhabi este si Rares Gheorghe instructor NAUI cauta-l pe facebook

Comment

Multumesc, l-am cunoscut deja, sper sa iesim la apa.

Comment

What's Going On

Collapse

There is currently 1 user online. 0 members and 1 guests.

Most users ever online was 262 at 17:17 on 16-06-16.

No user is online now.
        Working...
        X