Announcement Announcement Module
Collapse
No announcement yet.
Bazinul Olimpic din Pitesti. Page Title Module
Move Remove Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Bazinul Olimpic din Pitesti.

Propunere:

Cine se baga la un bazin de 50m cu intrare decenta?
    Ma gandesc sa mergem in cursul saptamanii ca sa nu prindem foarte aglomerat.
    Miercuri ar fi o zi in care eu as putea merge. Piscina se inchide la 21.00. Daca ajungem la un 18.30-19.00 ar fi de ajuns pentru un antrenament serios.
    Hai ca mi-e dor de voi!

eu nu pot sa vin ca merg momentan in ...Ajloun adica aici
    http://www.facebook.com/fitnessfirstplatinum
    Fitness First Platinum, absolut exceptional totul iar cireasa este bazinul semiolimpic cu adancime de 4.5m intr-un capat! bag statice si inele la greu!

sunt off topic stiu, dar am fost facut moderator pe subforumul de freediving asa ca imi pot da warn

Comment

Felicitari Sergiu, abia astept sa facem cunostinta. Legat de bazinul olimpic din Pitesti va pot da mai multe informatii deoarece aici ma joc la fiecare doua zile cu prietenii mei. Cea mai buna perioada din zi este 7:00am-14:00. Atunci sunt doar antrenamente. Dupa ora 16:30 se aglomereaza foarte tare iar culoarele din margini sunt ocupate de cei care fac cursuri de inot, avem libere doar 2-3 in mijlocul bazinului pe care mai sunt inca 20 de oameni. Bazinul are adancimea maxima de 3,2-3,5 m. Temperatura apei: 27-28 grade Celsius. Intrarea este 10 lei sau aprox. 6,5 lei daca se face un abonament de 12 sedinte (80 lei) valabil o luna. Oricand doriti sa veniti spune-ti si ne vom alatura echipei cu toata placerea!

Comment

Dragos,

multumim de invitatie, sper sa ajungem acolo cat de curand

sa ne spui mai multe despre ce fel de training faceti acolo, inot, freediving or poate scuba?

Comment

traian, eu as merge maine la bazinul din pitesti (daca inca mai vrei...)
          se pare ca alti doritori nu mai sunt (?)
          deocamdata
          da un semn si ne-ntelegem

Comment

Salutare din nou. Imi pare rau de intarziere, noroc cu Dave ca m-a facut atent ca am de dat raspunsuri pe forum! Acolo tin eu cursuri de scuba din cand in cand (Padi) si facem antrenament de freedive dupa indicatiile lui Sergiu prezentate pe forum (Sar'na!! ce faceam noi inainte ne micsora performantele ), apnee statica si dinamica. Bazinul are lungime 50m si latime 25m. La capatul mai adanc sunt sifoane pe fund la care am atasat cateva coliere de plastic de care ne putem tine foarte comod. Suntem 3 apneisti "convinsi" si inca 2-3 "sateliti". Bazinul este superb daca venim intre orele care trebuie, practic il avem numai pentru noi. Ar fi multe de povestit, asa ca mai bine luati branhiile cu voi si hai la o baie

Comment

Imi pare bine de cunostinta Dragos!
              Sper ca spatamana viitoare sa ti facem o vizita (eu cu Relu deocamdata).
              "orele care trebuie" inseamna numai prima parte a zilei sau e posibil si intr-o seara?

Comment

mei, as veni si eu cu mare placere dar nu pot in timpul saptamanii. e cam greu sa imi iau liber, mai ales in perioada asta. ori am munca de birou ori deplasari in tara.
                pentru mine ar fi ideal in weekend, chiar si dimineata.
                Last edited by Slice; 07-04-11, 16:18.

Comment

Hop si eu...
                  O sa incerc / incercam impreuna cu Dragos sa rezervam un culoar daca veniti spre seara..

In timpul zilei e destul de liniste si de asta era de preferat.
                  O alta ora buna ar mai fi in weekend, dis de dimineata 7:30 - 8:00

Comment

Sambata sunt plecat...ce zici Slice ne bagam Duminica la prima ora in apa?

Comment

Originally posted by trai View Post
                      Sambata sunt plecat...ce zici Slice ne bagam Duminica la prima ora in apa?
                      da mei, plecam la 7.00 din bucuresti si ajungem la 8.00. cred ca este ok.

@dave, @dragos, cat de aglomerat este duminica pana in 10.00 sau 11.00, sa zicem?
                      Last edited by Slice; 07-04-11, 16:22.

Comment

Tre sa plec...oki in principiu ramane pe Duminica dimineata daca si baietii sunt ok cu asta.
                        Ne sfatuim diseara la bazin cum facem s le dam de stire la noapte pe forum.
                        Din ai nostrii cine se mai baga sa cunoatem noii peshtani?

Comment

OK, o sa vorbesc cu Dragos si maine va dam de stire ce si cum.
                          @Slice
                          E ok pana la 10...
                          Last edited by Dave_; 07-04-11, 16:50.

Comment

Ok baieti! e super, ne vedem duminica. Va las pe mana lui Dave sa stabileasca detaliile fiindca eu sunt foarte rar online si nu vreau sa apara delay-uri in organizare. Abia astept!

Comment

Totul e ok. Nu sunt competitii weekendul asta.
                              Programul duminica e de la 8:30 dar o sa putem intra de la 8.
                              Asa ca va asteptam.

Comment

Online Users Online Users Module
                              Collapse

Sorry, you are not authorized to view this page
                              Working...
                              X